Půjčovna odsávaček

Kojení je zdravé, bezpečné a dostupné

Maminkám je možno zapůjčit do nemocniční i domácí péče pouze nemocniční elektrické odsávačky Symphony nebo Lactina, které jsou zabezpečeny speciálním hygienickým systémem. Jedinečná technologie zamezuje vniknutí mléka do motoru a vylučuje tak přenos případné infekce a bakteriální nákazy. Jejich výkonné motory mohou pracovat 24 hodin denně a zaručují velmi dlouhou životnost odsávaček.

Mateřské mléko je ta nejlepší strava pro vaše miminko. Obsahuje vše, co dítě potřebuje ke správnému prospívání, vždy má správnou teplotu, je sterilní a levné. Mateřské mléko poskytuje dítěti imunitu a protilátky, které jsou tvořeny tělem matky v boji proti bakteriím a patogenním látkám.

Kdy je vhodné odsávat pomocí nemocniční odsávačky:
- nedonošené nebo nemocné dítě
- sací problémy miminka
- ploché nebo vpáčené bradavky
- nalitá prsa/infekce
- udržení či zvýšení tvorby mléka
- zaměstnaná maminka

Vhodnost použití nemocniční odsávačky konzultujte s lékařem, porodní asistentkou nebo laktačním poradcem.


Symphony, 2-fázová

- pro stimulaci tvorby mléka
- cena pronájmu 70 Kč/den vč. DPH

- 1. a poslední den se sčítá jako jeden

Podrobné podmínky zápůjčky naleznete ve vzorové smlouvě.


Lactina, 1-fázová

- pro odsávání přebytku mléka
- cena pronájmu 50 Kč/den vč. DPH

- Vratná záloha 3000,- Kč

- 1. a poslení den se sčítá jako jeden

Podrobné podmínky zápůjčky naleznete ve vzorové smlouvě.


UPOZORNĚNÍ: Osobní odsávačky nejsou určeny k zapůjčení neboť nejsou konstrukčně stavěny k tak velké aktivitě odsávání a nedokáží zajistit maximální bezpečnost a hygienu, která je při kontaktu s mateřským mlékem nezbytná.Sety k odsávačkám
Podmínkou zapůjčení je, aby si každá maminka zakoupila vlastní odsávací set, který se z hygienických důvodů nezapůjčuje.
Nejvhodnějším setem je Odsávací souprava pro opakované použití, ze které lze po vrácení odsávačky vytvořit malou osobní elektrickou odsávačku (např. Swing) a to pouze dokoupením motoru, hadice, popř. adaptéru.